Dogdancing

Klub: Dogdancing Klub Czech Republic 
Závodní a zkušební řád: ZDE

V DD lze skládat zkoušky anebo se účastnit závodů.

Co ke zkoušce potřebujete: Výkonnostní knížku, originál průkazu původu, vlastní hudbu ve formátu daném pořadatelem. Psi nesmí být oblečeni. Na zkoušku pes na taneční plochu nastupuje bez jakéhokoliv obojku (včetně antiparazitního), postroje a dalšího výstroje.

Co potřebujete na závod: Výkonnostní knížku, originál průkazu původu a vlastní hudbu ve formátu daném pořadatelem. Na závodech je povolen pouze obojek (ozdobný nebo obyčejný) bez vodítka, šátek nebo jiná ozdoba na krku, která psa neobtěžuje, neomezuje, ani mu nebrání v pohybu. Na závodech se doporučují pro psovoda kostýmy (vhodné ke stylu sestavy).

K závodění a zkouškám není potřeba být členem žádného klubu, ani klubu Dogdancing Klub Czech Republic.


Kontakt na dalmatináře, který se DD věnuje:

Dominika Havelková
www.lavellacoccinella.cz

DD moje feny milují, a já miluji tu radost v jejich očích, když trénujeme. Pro dalmatina je tento sport ideální, je zde pohyb, práce hlavou a společná aktivita s páníčkem. Původně jsem se bála, že DD bude o mém tanci a kostýmech, což není nic pro mne. Pak jsem ale zjistila, že DD je plný skvělých triků, skládají se z něj zkoušky a kostýmy jsou jen na závodech. A to je také cesta, kterou jsem se se svými dalmatinkami vydala, baví nás společný trénink různých triků“.