Sportovní kynologie

Klub: Český kynologický svaz
Mezinárodní zkušební řád IGP: ZDE
Národní zkušební řád: ZDE 

Klub: Kynologická jednota České republiky 
Zkušební řád Kynologické jednoty ČR: ZDE

Ve sportovní kynologii lze skládat zkoušky anebo se lze účastnit závodů.

Co ke zkoušce potřebujete: Očkovací průkaz s platnou vakcinací, originál průkazu původu, hladký řetízkový obojek (kovový řetízek z oček 10 x 20 – 60 mm, délky cca 600 mm, na obou koncích zakončený navařeným kovovým kroužkem o průměru 30 mm, který není nastaven na stahování), dále vodítko, které musí mít psovod neustále u sebe i když na něm nevede svého psa (v kapse nebo zavěšené z levého ramene na pravý bok). Na místě bude vystavena výkonnostní knížka, tu si následně každý vždy na zkoušky nosí (na závody se kontroluje, zda nemá složenou vyšší zkoušku než tu, na které jde závodit, pokud pořadatel nedovolí jinak).

Pro závodění a zkoušky je také potřeba být členem klubu, který spadá pod Českomoravskou kynologickou jednotu. Pokud jste členem Dalmatin klubu ČR, tak tuto podmínku splňujete. 

Kontakt na dalmatináře, který se sportovní kynologii věnuje:

Klára Kučerová
www.skolavycvikupsu.cz

Sportovní kynologie je, jak už to bývá, taková klasika základních cvičáků. Co ale není klasikou, je právě naše plemeno. V dnešní době již nemusíme skládat třísložkové zkoušky (stopy, poslušnost, obrany), ale můžeme si vybírat a jít postupně k vrcholu čistě ve stopách nebo poslušnosti. Zkoušek je opravdu mimořádně hodně a je stále kam stoupat.“